מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון

המדריך לבחירת ברזים לבית החדש


הם נותנים את הטאצ׳ הסופי לחלל, משתמשים בהם כמעט בכל שעה ביום והם קובעים לנו את עוצמת המים. כן, אנחנו מדברים על ברזים הנמצאים בחללים הרטובים ובמטבח, אלה שבאופן טבעי לא שמים אליהם לב, אבל כשנרצה לרכוש אותם לבית החדש, פתאום נסתכל עליהם בזווית שונה.

ברזים, הרבה מעבר למוצר פונקציונאלי

ברזים באופן כללי הם סוג של אלמנט המזרים מים מהצנרת החיצונית לכיור או לאמבטיה, אך כיום ברזים הם הרבה מעבר למוצר פונקציונאלי. יש להם היבט של פינוק, נוחות בעת השימוש והכי חשוב מדובר באלמנט עיצובי מרשים, בעיקר כאשר אנו מדברים על ברז למטבח או ברזים לאמבטיה בחללים מעוצבים אדריכלית.

אם אתם בתהליך שיפוץ או כניסה לבית חדש, וודאי הגעתם לשלב של רכישת ברזים למקלחת או למטבח. הברזים שבעבר היו פשוטים, קיבלו טוויסט חדש והפכו לאלמנט עיצובי מפתיע המשלב פונקציונאליות וחוויית שימוש גבוהה. המדריך שהכנו יאפשר לכם להכיר את סוגי הברזים הנפוצים, את היתרונות והפונקציות שלהם ובכלל לדעת אילו ברזים מתאימים לכל חלל

סוגי ברזים למקלחת שכדאי להכיר

ישנם כמה סוגי ברזים למקלחת, כאשר ניתן לחלק אותם לשניים: ברזים המיועדים לכיורים או ברזים לאמבטיה ולמקלחון.

הברזים הנפוצים הם:

ברז קיר – הוא ברז המיועד לכיור ומותקן על הקיר שנמצא מול הכיור ולא על המשטח. ברז מסוג זה נחשב ללהיט אדריכלי, והוא נפוץ מאוד בשירותים ציבוריים ובבתים פרטיים.

ברז פרח – גם הוא נפוץ בחדרי רחצה ובמטבח, ונקרא כך כיוון שהוא מותקן על גבי משטח השיש באמבטיה או בכיור כמו פרח שתול. ברז פרח קיים בגבהים שונים – ברז פרח קצר, ברז פרח גבוה, פיה קצרה, פיה ארוכה, ולרוב הוא יכיל ידית אחת לפתיחה ולסגירה.

ברז המכיל שתי ידיות – מדובר על ברזים ישנים יחסית המכילים שתי ידיות, אחת למים קרים והשנייה למים חמים. סגנון עיצוב זה נחשב למיושן יחסית, מכיוון שהגיעו בעשור האחרון ברזים בעלי ידית אחת, אך הם עדיין פופולריים בעיצובי וינטאג׳ או בעיצובים אדריכליים מיוחדים.

ברז סוללה למקלחת – הם הברזים המוכרים לנו מחדר הרחצה. מדובר על צינור גמיש המאפשר למים לזרום ומחובר אליו ראש מקלחת (מזלף) . הוא נפוץ באמבטיה או במקלחון ומגיע לרוב עם מוט פינוק המחזיק את הברז עצמו ומאפשר לנו להתקלח גם מבלי להחזיק את הידית. כיום תוכלו למצוא ברזי סוללה מעוצבים במגוון צבעים ובסגנון מינימליסטי מרהיב. 

המדריך לבחירת ברזים לבית החדש


סוגי ברזים למטבח שכדאי להכיר

גם בתחום ברזים למטבח ניתן למצוא מגוון רחב של סגנונות עיצוב, כאשר הנפוצים הם ברזים נשלפים המאפשרים לנקות בקלות את הכיור. ברזי המטבח המתקדמים מאפשרים לבחור את שיטת ההתזה, את עוצמת הזרם ואת טמפרטורת המים בדרכים נוחות ולעיתים במינימום מגע.

הברזים הנפוצים הם:

ברז מטבח נשלף – זהו ברז המגיע בצורת ברז פרח למטבח ומכיל צינור אותו ניתן לשלוף וכך להגיע לכל מקום לצורך ניקוי השיש, הכיור, סירים גדולים ועוד. ברז מסוג זה נחשב למבוקש ביותר ומאפשר ליהנות ממקסימום ניקיון.

ברז ברבור למטבח – כמו שמו ״הברבור״ הוא בעל מראה אצילי של צוואר ברבור גבוה ומכופף. ניתן למצוא ברזי ברבור לא נשלפים או ברזים עם פייה נשלפת המאפשרת לנקות באופן יסודי את הכיור והשיש.

המדריך לבחירת ברזים לבית החדש


רגע לפני שבוחרים ברז למטבח או לאמבטיה, שימו לב לפרמטרים הבאים:

● חשוב לבחון איזה ברז מתאים לכם מבחינת תכונות השימוש שלו.
● מהו המיקום של הכיור שלכם.
● מהו מיקום הברז האידיאלי כך שזרימת המים תגיע ישר לניקוז הכיור.
● האם קיימים ארונות אחסון מתחת לכיור.
● מהו סגנון עיצוב החלל שלכם.

טיפ נוסף לסיום, חשוב לדעת שאת הברזים הקלאסיים מחליפים כיום ברזים הרבה יותר נוחים לשימוש ולתחזוקה, כמו ברזים נשלפים שממש מקלים על מלאכת הניקוי במטבח, ולכן בחרו ברז איכותי, חדשני ובעיצוב התואם את הסגנון שלכם.

בנגב תוכלו למצוא מגוון ברזים, כאשר המכנה המשותף לכולם הוא איכות ללא פשרות לצד רמות גבוהות של עיצוב, גימור ופונקציונאליות. חשוב לנו שתדעו שאתם בוחרים נכון, ואפילו תיהנו מתהליך הבחירה.